Seznam videí

V průběhu vyvíjení vzdělávacího programu BiblioEduca jsme narazili na neskutečné množství inspirujících zdrojů, myšlenek, osobností, videí a článků. Následující výčet neberte jako „povinnou literaturu“, ale jako inspiromat, ve kterém můžete podle chuti kliknout na video k večeři nebo k čištění zubů. Všechny tyto zdroje jsou rozdělené podle tematických modulů jako zbytek programu, ale někdy je spojení s konkrétními tématy volnější než u metodických textů v záložce každého modulu. 


Modul 1. Knihovnictví v éře post-digitální

Modul 1. Knihovnictví v éře post-digitální

21 min

Matthieu Ricard o štěstí

Biolog a tibetský mnich M. Ricard hovoří na TED konferenci o štěstí a o tom, jak můžeme skrz duševní cvičení dojít klidu a naplnění.

12 min

Shawn Achor o efektu štěstí

Psycholog Shawn Achor popisuje, že výkonnost nejen vede k pocitu štěstí, ale pocit štěstí a pozitivní myšlení také zvyšuje produktivitu.

14 min

David Steindl-Rast o významu vděčnosti

Štěstí se rodí z vděčnosti, říká křesťanský filozof David Steindl-Rast a ukazuje, za co všechno můžeme být vděční.

3 min

Síla empatie

Krátké animované video o tom, co je a co není empatie, proč je těžká a v čem se její kouzelná síla. Přidali jsme mu pro vás české titulky.

20 min

Dan Gilbert o "syntetickém" štěstí

Psycholog Dan Gilbert popisuje, jak lidé přeceňují dopad událostí na svoje budoucí pocity štěstí a jak si dokážou štěstí sami vytvořit.

14 min

Otwarte dla wszystkich - Otevřete všem

Dokumentární film o projektu rozvoje polských knihoven, který jsme pro vás otitulkovali.